KONST / Litografier / Färglitografi 8963202
nr 896 3202
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi , Bengt Orup (1916-1996), signerad. 1988, 134/200, motivet: 25x17
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 26 maj 2014
kl 19:56:38
26/5 19:24:36
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup